Liturgia Słowa

Pray as you go

Polish| Website

English| Website 

Żywa Korona Maryi

03 Zywa Korona Maryi

Pope Francis' homilies

Homilie

Peregrynacja

posw obraz milos 

Galeria

oltarz glowny

Facebook

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

 

Kalendarz parafialny

Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce zachęca do wsparcia inicjatywy "King Jagiełło Monument Working Group"

09-The Wladyslaw_Jagiello_monument_in_NYC_7Obecnie prowadzone są prace konserwatorskie pomnika króla Władysława Jagiełły, które mają być ukończone w połowie października br. Pragniemy utrwalić historyczne dziedzictwo króla Władysława Jagiełły, który przez wieki jest symbolem polskiego zwycięstwa, poprzez zorganizowanie sympozjum naukowego w Konsulacie RP oraz uroczyste odsłonięcie pomnika po renowacji w Central Parku.

Uroczystości związane z zakończeniem prac konserwacyjnych nad Pomnikiem króla Jagiełły w Central Parku są organizowane przez społeczny komitet – King Jagiełło Monument Working Group.

W składzie komitetu znajdują się:
Instytut Józefa Piłsudskiego, Nowodworski Foundation, Polonia Technica, Kongres Polonii Amerykańskiej (Oddział LI), Parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Manhattanie, prof. dr. Krzysztof Wodiczko z ASP w Warszawie i Harvard University oraz Krystyna Piórkowska.

Współorganizatorem, jak i gospodarzem sympozjum, jest Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku. Obchody planowane są na 29 i 30 października br. W celu organizacji uroczystości w Central Parku konieczne jest uzyskanie zgody z NYC Parks Department, nad czym Grupa obecnie pracuje.

Celem obchodów jest zapoznanie społeczeństwa anglojęzycznego z osiągnięciami polskiej sztuki, historii, jak i kwestii konserwacji. Obchody uroczystości związane z zakończeniem prac konserwacyjnych będą miały formę sympozjum, które odbędzie się w salonach Konsulatu oraz wydarzenia społeczno-kulturalnego w Central Parku. Sympozjum będzie okazją do poznania historii pomnika króla Władysława Jagiełły. W roli prelegentów wystąpią specjaliści w danych dziedzinach, wśród których są m.in. autor książki poświęconej Pawilonowi Polskiemu na Wystawie Światowej; najbardziej znany amerykański specjalista polskiego Art Deco, prof. dr. Krzysztof Wodiczko oraz konserwator odpowiedzialny za prace renowacji pomnika Króla Jagiełły.

Mimo faktu, iż Konsulat będzie gospodarzem wydarzenia naukowego i udostępni swoje pomieszczenia, tym niemniej pozostają inne koszty związane z sympozjum, jak i drugim dniem obchodów w Central Parku.

Na ten cel Fundacja Nowodworskich będzie zbierała czeki lub przelewy – istnieje też możliwość wpłacenia datków przez zabezpieczone konto PayPal.

Fundacja Nowodworskich jest zarejestrowana w IRS, dlatego też czeki wpłacone na wyżej wspomniany cel mogą zostać wliczone jako „charitable donation”.
Wkrótce zostanie uruchomiona także strona internetowa King Jagiełło Monument Working Group na której będą dostępne bieżące informacje.

Account: Nowodworski Foundation
Routing # 221472815
Dedicated Account # 831109412
Checks or transfers shell be made to: "Nowodworski Foundation, Memo line: Jagiello Monument"
Checks can be mailed to:
Nowodworski Foundation
18 Central Way, Purdys, NY 10578
Important note: As the Nowodworski Foundation has tax exempt status status – all donations to the Jagiello Monument project are tax deductible.
Więcej informacji na stronie http://sitenf.org/

Eucharystia

NIEDZIELA
8:00 am, 9:00 am (EN)
10:30 am, 12:00 pm

Poniedziałek 8 am, 6 pm  

Wtorek  8 am, 6 pm

Środa  8 am, 6 pm

Czwartek  8 am, 6 pm

Piątek  8 am, 6 pm

Sobota  8 am, 7 pm (EN)
8 pm (Msza Św. Odnowy w Duchu Św.)

Newsletter

Dopisz się, aby otrzymywać informacje o najnowszych wydarzeniach w parafii.

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne
w dni powszednie:
9 am - 12 pm i 1 pm - 5 pm,
a w środy: 9 am - 8 pm

Saint Stanislaus
Bishop and Martyr
Roman Catholic Church

Google-Maps-icon 101 E 7th Street
New York, NY 10009
Tel. (212) 475-4576
Fax: (212) 674-4894

e-mail:
rectory@stanislauschurch.com

Online Chapel

adoration

Biuletyn

biuletyn