Liturgia Słowa

Pray as you go

Polish| Website

English| Website 

Żywa Korona Maryi

03 Zywa Korona Maryi

Pope Francis' homilies

Homilie

Peregrynacja

posw obraz milos 

Galeria

oltarz glowny

Facebook

Różaniec Rodziców

Grupa modlitewna Różańca Rodziców zaprasza wszystkie osoby pragnące modlić się w intencji swoich dzieci. Nasze spotkania obywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godz. 12. Kontakt: Anita Połczyńska - Zadrożna anitazadrozna@yahoo.com

List od Księdza Andrzeja Sańko z Ukrainy

+ Gloria in excelsis Deo et in terra pax hominibus bonae voluntatis!

 Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Szanowna Pani Anito i wszyscy Rodzice, zjednoczeni w modlitwie przed Panem Bogiem za swoje dzieci!

Pragnę w imieniu własnym, Sióstr zakonnych, naszych Parafian, ich pociech oraz samotnych, chorych, a nade wszystko  dzieci zaniedbanych i sierot, które zwracają się do nas po pomoc, podziękować za nieobojętność i wielką hojność Waszych serc.

Podopieczni Księdza Andrzeja Sańko z Ukrainy

Dziś odebraliśmy dary od Państwa i dzięki nim czas Bożego Narodzenia (świętowany tutaj tradycyjnie do 2 lutego) będzie dla naszej wspólnoty trochę radośniejszy. Nie tylko ataki terrorystyczne w niedalekiej Odessie, czy wyłączana prawie codziennie na 6-8 godzin elektryczność, ale straszna krzywda, która dzieje się ludziom (Polaków i ich cierpienia skazano na zapomnienie) od wielu już lat, a nawet wieków, nie pozostawia nas obojętnymi wobec niewinnie cierpiących ludzi. Oprócz tego ceny, które wzrosły dwukrotnie i uderzają w najsłabszych, skłaniają mnie do otwarcia stołówki w parafialnej świetlicy, gdzie dzieci będą mogły usłyszeć o Bogu, zjeść ciepły posiłek i pobawić się nadesłanymi przez Państwa zabawkami.

Podopieczni Księdza Andrzeja Sańko z Ukrainy

Niedawno 7-letnia dziewczynka, którą babcia Polka przyprowadza do kościoła, prosiła w modlitwie wiernych tylko o jeden prezent u Pana Boga: aby jej ukochani rodzice uwierzyli w Niego i kiedyś razem, całą rodziną przychodzili na Mszę świętą.

Dzięki takim Bożym dzieciom wzrasta we mnie zaufanie w Opatrzność Bożą i przekonanie, że dzięki Różańcowi świętemu, odmawianemu wspólnie całymi rodzinami, co jest u nas praktykowane, nastąpi upragniony pokój i wypełnienie zgodnych z wolą Bożą próśb, które zanosiły przed Ołtarzem Chrystusowym także w intencji wszystkich, którzy zebrali i przysłali naszym dzieciom ubrania, paczki ze słodyczami wraz z obrazkami świętymi i zabawki. Obiecujemy stałą i wytrwałą modlitwę za naszych Drogich Dobrodziejów i prosimy o przysłanie imion wszystkich, którzy włączyli się w obdarowanie naszych dzieci (dla większości dzieci będą to jedyne podarki w tym kryzysowym roku). Kiedy zostanie zakończona jeszcze niepełna lista z rozmiarami dzieci oczywiście ją nadeślę.

Podopieczni Księdza Andrzeja Sańko z Ukrainy

Król Wszechświata, Zbawiciel w Nowym Roku niech przez Niepokalaną błogosławi Panią Anitę i Jej Rodzinę, obdarzając wszystkich wspaniałomyślnych Rodaków zdrowiem i radością.
Szczerze za Was wdzięczny Trójcy Przenajświętszej, z modlitwą kapłańską u Tronu Bożego. Ks. prob. Andrzej Sańko, ojciec duchowny.

 

 

Eucharystia

NIEDZIELA
8:00 am, 9:00 am (EN)
10:30 am, 12:00 pm

Poniedziałek 8 am, 6 pm  

Wtorek  8 am, 6 pm

Środa  8 am, 6 pm

Czwartek  8 am, 6 pm

Piątek  8 am, 6 pm

Sobota  8 am, 7 pm (EN)
8 pm (Msza Św. Odnowy w Duchu Św.)

Newsletter

Dopisz się, aby otrzymywać informacje o najnowszych wydarzeniach w parafii.

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne
w dni powszednie:
9 am - 12 pm i 1 pm - 5 pm,
a w środy: 9 am - 8 pm

Saint Stanislaus
Bishop and Martyr
Roman Catholic Church

Google-Maps-icon 101 E 7th Street
New York, NY 10009
Tel. (212) 475-4576
Fax: (212) 674-4894

e-mail:
rectory@stanislauschurch.com

Online Chapel

adoration

Biuletyn

biuletyn