Liturgia Słowa

Pray as you go

Polish| Website

English| Website 

Żywa Korona Maryi

03 Zywa Korona Maryi

Pope Francis' homilies

Homilie

Peregrynacja

posw obraz milos 

Galeria

oltarz glowny

Facebook

Różaniec Rodziców

Grupa modlitewna Różańca Rodziców zaprasza wszystkie osoby pragnące modlić się w intencji swoich dzieci. Nasze spotkania obywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godz. 12. Kontakt: Anita Połczyńska - Zadrożna anitazadrozna@yahoo.com

List od ks. Andrzeja z Ukrainy

Kochani Rodzice,

Przesyłam ostatnią wiadomość, którą otrzymałam wczoraj z Illiczivska od Księdza Andrzeja. Dzięki Państwa ofiarności i zgodnie z prośbami, o podanie intencji Mszy Świętej, do Księdza Andrzeja został wysłany przekaz na łączną sumę $200 wraz z listą ofiarodawców i konkretnymi intencjami jakie Państwo podali.
Pierwsza Msza Św. zostanie odprawiona w poniedziałek, 30 marca, 2015 r., w Wielkim Tygodniu o godz. 6 pm czasu ukraińskiego (7 godzin różnicy) - w intencji wszystkich Ofiarodawców, druga, we wtorek, 31 marca, w Wielkim Tygodniu - w intencji Katolickiego Klubu Dyskusyjnego im. Jana Pawła II, również o godz 6 pm czasu ukraińskiego. Osoby, które podały intencje na ostatnim spotkaniu Rózańca Rodziców, powiadomię o terminie Mszy Świętej wkrótce.

Gdyby ktoś z Państwa pragnął przesłać ofiarę bezpośrednio do Księdza Andrzeja, podaję numer konta dolarowego:

73 2030 0045 3130 0000 0143 1070
Swift code: GOPZPLPW
Andrzej Sańko
Rzymsko-Katolicka Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Diecezja Odessko-Symferopolska
ul. Średnia 67
68 004 Illiczivsk, UKRAINA

Z Panem Bogiem,
Anita PZ

 

List od Księdza Andrzeja Sańko z Ukrainy

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,

Droga Pani Anito.

Serdecznie dziękuję za list i tyle dobra wobec tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy, gdyż ratując swoje życie, zostawili rodzinne domy, mieszkania i tak jak stali, uciekli na tereny bardziej bezpieczne. Także do naszego miasta, gdzie obecnie ewakuowani są ranni, ludzie bez nóg i rąk. Najbardziej poruszający jest widok osieroconych  dzieci, których rodziców zamordowano, albo są przetrzymywani w nieludzkich warunkach jako zakładnicy, na których można zarobić. Ostatnio zwrócili się do nas z prośbą o pomoc dla prawie dwustu dzieci kalek i niewidomych, a jedyne co możemy z parafianami uczynić, to poczęstować ich ciepłą zupą i kawałkiem chleba. Ponieważ wszystko co mieliśmy, co było na plebani to jest ręczniki, pościel, poduszki, kołdry, śpiwory, ubrania, buty, leki, materiały opatrunkowe zostało rozdane.

Oprócz tych spraw, które spędzają sen z powiek, prowadzę również rekolekcje wielkopostne, gdyż wojna spowodowała wyjazd kapłanów, a przestraszonych ludzi trzeba duchowo umocnić, wyspowiadać, a czasem nawet ochrzcić tych, którzy wyjeżdżają na front jako ochotnicy, mając na szyi zawieszony różaniec Najświętszej Maryi Panny.

Obecnie jestem po pierwszej serii rekolekcji, dlatego dopiero teraz odpisuję i za to przepraszam. Jeszcze przygotowuję się do następnych, prosząc o modlitwę. Bardzo wdzięczny jestem również za zamówione Msze święte . Pierwsza intencja zostanie odprawiona w wielki poniedziałek, druga wielki wtorek, a trzecia dziękczynna w wielką środę. Wszystkie o godzinie osiemnastej czasu ukraińskiego. Niech dobry nasz Ojciec w niebie błogosławi wszystkim ofiarodawcom, ich rodzinom, broni od grzechu, odstępstwa od wiary, a także pomaga we wszelkich poczynaniach: szkole społecznej, klubie dyskusyjnym parafii, a także w życiu rodzinnym, osobistym. Aby wszędzie było znane, uwielbiane, szanowane Przenajświętsze Serce Chrystusa Zbawiciela Króla Wszechświata. O to błagam podczas publicznej drogi krzyżowej, adoracji Najświętszego Sakramentu, gorzkich żali, różańca świętego, a także odmawianych razem z klerykami, oraz diakonami, których przygotowuje poprzez święte rekolekcje zamknięte do przyjęcia sakramentu święceń, odmawiane wspólnie pacierze kapłańskie, tak zwany brewiarz.

Co do przesyłek, dzięki Bogu, od Państwa dochodzą. Ze względu na galopujące u nas ceny żywności, co jest dziełem rąk spekulantów, najlepiej przesyłać żywność o długim terminie przydatności. Co się tyczy przekazów pieniężnych, pozostaje jedynie wpłata na konto, gdyż banki nie działają. Kiedyś się  buntowałem przeciwko założeniu rachunku bankowego co zresztą udawało mi się przez prawie 20 lat, a obecnie mała karta kredytowa, którą mogę płacić w sklepach, jest dobrodziejstwem dla tych najsłabszych, którym w imieniu Chrystusowego Kościoła posługuje. Numer konta się nie zmienił. Niech miłosierdzie Boże wynagrodzi wszystkich, ktorzy mimo własnych wydatków dają jałmużnę naszej wspólnocie  parafialnej z ciężko zapracowanych pieniędzy.

Z błogosławieństwem kapłanskim Trójcy Przenajświętszej.
Ks. Andrzej Sańko

 

Eucharystia

NIEDZIELA
8:00 am, 9:00 am (EN)
10:30 am, 12:00 pm

Poniedziałek 8 am, 6 pm  

Wtorek  8 am, 6 pm

Środa  8 am, 6 pm

Czwartek  8 am, 6 pm

Piątek  8 am, 6 pm

Sobota  8 am, 7 pm (EN)
8 pm (Msza Św. Odnowy w Duchu Św.)

Newsletter

Dopisz się, aby otrzymywać informacje o najnowszych wydarzeniach w parafii.

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne
w dni powszednie:
9 am - 12 pm i 1 pm - 5 pm,
a w środy: 9 am - 8 pm

Saint Stanislaus
Bishop and Martyr
Roman Catholic Church

Google-Maps-icon 101 E 7th Street
New York, NY 10009
Tel. (212) 475-4576
Fax: (212) 674-4894

e-mail:
rectory@stanislauschurch.com

Online Chapel

adoration

Biuletyn

biuletyn