Liturgia Słowa

Pray as you go

Polish| Website

English| Website 

Żywa Korona Maryi

03 Zywa Korona Maryi

Pope Francis' homilies

Homilie

Peregrynacja

posw obraz milos 

Galeria

oltarz glowny

Facebook

Różaniec Rodziców

Grupa modlitewna Różańca Rodziców zaprasza wszystkie osoby pragnące modlić się w intencji swoich dzieci. Nasze spotkania obywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godz. 12. Kontakt: Anita Połczyńska - Zadrożna anitazadrozna@yahoo.com

NAJBLIŻSZA NIEDZIELA UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA DZIĘKCZYNNA RÓŻAŃCA RODZICÓW I PRELEKCJA

Kochani Rodzice,

Rozpoczął się ADWENT, okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.
Okres Adwentu dzieli się na dwie części. Pierwsza (do 16 grudnia włącznie), to czas wyczekiwania paruzji, czyli powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Druga – to czas bezpośredniego przygotowania do Narodzenia Pańskiego, czyli wspominanego pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię. W czasie całego Adwentu, poza niedzielami i uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP (8 grudnia), odprawiane są Roraty.  Roraty to Msze święte ku czci Najświętszej Maryi Panny. Ich nazwa pochodzi od łacińskich słów pieśni często śpiewanej na ich początku – Rorate caeli desuper (Spuśćcie rosę, niebiosa). W czasie Rorat przy ołtarzu znajduje się dodatkowa, ozdobna świeca – symbolizuje ona obecność Maryi. Eucharystia rozpoczyna się przy zgaszonych światłach; zapalają się one dopiero podczas uroczystego hymnu “Chwała na wysokości Bogu”. Jest to jeden z nielicznych przypadków w roku liturgicznym, kiedy hymn ten śpiewa się każdego dnia (chociaż wyłącznie podczas Rorat).

Grudzień to czas, kiedy pragniemy podziękować Matce Najświętszej za wszelkie otrzymane za Jej pośrednictwem Łaski i Błogosławienstwa dla naszych Dzieci i naszych Rodzin. Okazją do tego dziękczynienia będzie Msza Święta, która zostanie odprawiona w  najblizsza niedzielę, 6 grudnia 2015 r. o godz. 12. w południe. Podczas Mszy Św. , jak co roku, PONOWIMY AKT ZAWIERZENIA MATCE BOŻEJ MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ RODZICÓW W INTENCJI DZIECI. Po zakończeniu Mszy Św. modlitwa  na Różańcu przed Najświętszym Sakramentem w intencji naszych kochanych Dzieci. Będzie też specjalna prelekcja na temat ,,Czym jest dla naszych Dzieci i dla nas Rodziców, zawierzenie Matce Bożej", która będzie wygłoszona w KOŚCIELE przez Ojca Tadeusza, bezpośrednio po modlitwie!!!

Tego dnia w Sali Parafialnej będzie Flea Market zorganizowany przez Polską Szkołę. Zamiast naszego tradycyjnego spotkania przy kawie i cieście, będzie możliwość kupienia ciasta. Całkowity dochód z Flea  Marketu  i sprzedaży ciasta będzie przeznaczony na Polską Szkołę.

WE WTOREK, 8 GRUDNIA, BĘDZIE ŚWIĘTO NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY!!! GODZINA ŁASKI, UROCZYSTA MSZA ŚW. O GODZ. 6 PM, ZAWIERZENIE NASZYCH DZIECI I ADOPCJA DZIECKA POCZĘTEGO.

SZCZEGÓŁY JUŻ WKRÓTCE!                            
Serdecznie pozdrawiam.      
Z Panem Bogiem,  APZ

Eucharystia

NIEDZIELA
8:00 am, 9:00 am (EN)
10:30 am, 12:00 pm

Poniedziałek 8 am, 6 pm  

Wtorek  8 am, 6 pm

Środa  8 am, 6 pm

Czwartek  8 am, 6 pm

Piątek  8 am, 6 pm

Sobota  8 am, 7 pm (EN)
8 pm (Msza Św. Odnowy w Duchu Św.)

Newsletter

Dopisz się, aby otrzymywać informacje o najnowszych wydarzeniach w parafii.

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne
w dni powszednie:
9 am - 12 pm i 1 pm - 5 pm,
a w środy: 9 am - 8 pm

Saint Stanislaus
Bishop and Martyr
Roman Catholic Church

Google-Maps-icon 101 E 7th Street
New York, NY 10009
Tel. (212) 475-4576
Fax: (212) 674-4894

e-mail:
rectory@stanislauschurch.com

Online Chapel

adoration

Biuletyn

biuletyn