Liturgia Słowa

Pray as you go

Polish| Website

English| Website 

Żywa Korona Maryi

03 Zywa Korona Maryi

Pope Francis' homilies

Homilie

Peregrynacja

posw obraz milos 

Galeria

oltarz glowny

Facebook

Różaniec Rodziców

Grupa modlitewna Różańca Rodziców zaprasza wszystkie osoby pragnące modlić się w intencji swoich dzieci. Nasze spotkania obywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godz. 12. Kontakt: Anita Połczyńska - Zadrożna anitazadrozna@yahoo.com

Godzina Łaski – 8 grudnia między 12.00 a 13.00

Matka Boża - 8 grudnia - 12-13 - Godzina ŁaskiŻyczę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata” – mówiła Matka Boża, objawiając się w 1947 roku pielęgniarce Pierinie Gilli. Modlitwa w uroczystość Niepokalanego Poczęcia między godz. 12.00 a 13.00 zaowocuje – jak zapewniała Maryja – wielością łask dla duszy i ciała oraz masowymi nawróceniami.

Po II wojnie światowej Matka Boża wielokrotnie ukazywała się pielęgniarce Pierinie Gilli. Objawienia rozpoczęły się w 1946 roku w Montichiari, w kolejnych latach miały miejsce w położonej nieco na uboczu dzielnicy Fontanelle.

W swoich orędziach Maryja nawiązywała do wcześniejszych objawień. Nazywała siebie Niepokalanym Poczęciem, pragnęła, aby w zgromadzeniach zakonnych rozwijano nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca oraz czczono Ją pod wezwaniem Róży Duchownej.

8 grudnia 1947 roku w orędziu skierowanym do świata obiecała liczne łaski za modlitwę między godz. 12.00 a 13.00.

Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu – brzmiało orędzie Matki Bożej.

Pierina Gilli zmarła w opinii świętości 12 stycznia 1991 roku. Nie doczekała się zatwierdzenia objawień. Kult Matki Bożej Róży Duchownej z objawień w Montichiari uznał biskup Brescii – Giulio Sanguinetti. W mieście powstało zatwierdzone przez biskupa stowarzyszenie, którego celem jest szerzenie pobożności do Matki Bożej w Fontanelle.

Eucharystia

NIEDZIELA
8:00 am, 9:00 am (EN)
10:30 am, 12:00 pm

Poniedziałek 8 am, 6 pm  

Wtorek  8 am, 6 pm

Środa  8 am, 6 pm

Czwartek  8 am, 6 pm

Piątek  8 am, 6 pm

Sobota  8 am, 7 pm (EN)
8 pm (Msza Św. Odnowy w Duchu Św.)

Newsletter

Dopisz się, aby otrzymywać informacje o najnowszych wydarzeniach w parafii.

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne
w dni powszednie:
9 am - 12 pm i 1 pm - 5 pm,
a w środy: 9 am - 8 pm

Saint Stanislaus
Bishop and Martyr
Roman Catholic Church

Google-Maps-icon 101 E 7th Street
New York, NY 10009
Tel. (212) 475-4576
Fax: (212) 674-4894

e-mail:
rectory@stanislauschurch.com

Online Chapel

adoration

Biuletyn

biuletyn