Liturgia Słowa

Pray as you go

Polish| Website

English| Website 

Żywa Korona Maryi

03 Zywa Korona Maryi

Pope Francis' homilies

Homilie

Peregrynacja

posw obraz milos 

Galeria

oltarz glowny

Facebook

Różaniec Rodziców

Grupa modlitewna Różańca Rodziców zaprasza wszystkie osoby pragnące modlić się w intencji swoich dzieci. Nasze spotkania obywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godz. 12. Kontakt: Anita Połczyńska - Zadrożna anitazadrozna@yahoo.com

W niedzielę 3 kwietnia Msza Św. w intencji Naszych Dzieci, Modlitwa Różańcowa, Spotkanie i Przejście przez Bramę Bożego Miłosierdzia

Jezu, ufam Tobie!Kochani Rodzice,
Już w najbliższą niedzielę, 3 kwietnia 2016 r. o godz. 12. w południe., spotykamy się na Mszy Św. w intencji naszych Najdroższych Dzieci!
Po zakończeniu Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa Rożańcowa za Dzieci.
To wyjątkowy dzień i wielka ŁASKA dla naszych Rodzin, gdyż to NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO!
Dlatego postarajmy się przeżyć najbliższą niedzielę w sposób wyjątkowy i otwórzmy nasze serca na tę ŁASKĘ i zaczerpnijmy ze skarbca Bożego Miłosierdzia. TAKI DZIEŃ JEST TYLKO RAZ W ROKU!!!!
Po zakończeniu modlitwy schodzimy do Sali Parafialnej i przechodzimy do tylnej części (cafeteria), gdzie będzie na nas czekać kawa, herbatka i ciasto (bardzo proszę o przyniesienie ciasta).
Następnie o godz. 3 PM WSPÓLNIE UDAMY SIĘ DO KOŚCIOŁA, ABY UCZESTNICZYĆ W GODZINIE ŚWIĘTEJ I ODMÓWIĆ KORONKĘ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.
Dla tych, którzy wytrwają jest jeszcze propozycja wspólnego przejścia przez BRAMĘ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.
JEST TO WIELKA SZANSA, ABY UZYSKAĆ ODPUST ZUPEŁNY ZA SIEBIE LUB NASZYCH ZMARŁYCH.
Poniżej znajdą Państwo warunki, jakie trzeba spełnić, aby ten ODPUST otrzymać.

Zgodnie z papieską bullą „Misericordiae vultus” zapowiadającą Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia oraz Listem Papieża Franciszka do przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji z dnia 1 września 2015 roku, w Roku Miłosierdzia, łaskę odpustu zupełnego, w Roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, tj. od 8 grudnia 2015 roku do 20 listopada 2016 roku, istnieje możliwość zyskiwania łaski odpustu zupełnego, czyli darowania doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Mogą jej dostąpić – dla siebie lub dla zmarłych – wierni, którzy w duchu prawdziwej skruchy wypełniają warunki zwykłe uzyskania odpustu tj. brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, po sakramentalnej spowiedzi przyjęcie Komunii świętej i modlitwa według intencji Ojca Świętego łącznie z wypełnieniem jednego z następujących warunków specjalnych:

1. Wszyscy wierni mogą zyskać odpust zupełny odbywając pielgrzymkę do Drzwi Świętych otwartych w Bazylikach papieskich w Rzymie, w każdej Katedrze oraz kościołach wyznaczonych przez Biskupa Diecezjalnego. „Ważne jest, aby ten moment był połączony przede wszystkim z Sakramentem Pojednania i uczestnictwem we Mszy św. oraz refleksją nad miłosierdziem. Konieczne będzie, by tym celebracjom towarzyszyło wyznanie wiary i modlitwa za mnie – prosi Ojciec Święty – oraz w intencjach, które noszę w sercu dla dobra Kościoła i całego świata” (Ojciec Święty Franciszek, List z dnia 1 września 2015 roku).

2. Osoby, które z różnych powodów nie będą mogły przejść przez Święte Drzwi, zwłaszcza chorzy, starsi i samotni, mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego przyjmując Komunię świętą lub uczestnicząc we Mszy świętej lub w modlitwie wspólnotowej, również za pośrednictwem różnych środków przekazu, budząc w sobie intencję spełnienia zwykłych warunków, tj. brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, po sakramentalnej spowiedzi przyjęcie Komunii świętej i modlitwa według intencji Ojca, gdy tylko to będzie możliwe.

Serdecznie pozdrawiam. Z Panem Bogiem,
APZ

Eucharystia

NIEDZIELA
8:00 am, 9:00 am (EN)
10:30 am, 12:00 pm

Poniedziałek 8 am, 6 pm  

Wtorek  8 am, 6 pm

Środa  8 am, 6 pm

Czwartek  8 am, 6 pm

Piątek  8 am, 6 pm

Sobota  8 am, 7 pm (EN)
8 pm (Msza Św. Odnowy w Duchu Św.)

Newsletter

Dopisz się, aby otrzymywać informacje o najnowszych wydarzeniach w parafii.

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne
w dni powszednie:
9 am - 12 pm i 1 pm - 5 pm,
a w środy: 9 am - 8 pm

Saint Stanislaus
Bishop and Martyr
Roman Catholic Church

Google-Maps-icon 101 E 7th Street
New York, NY 10009
Tel. (212) 475-4576
Fax: (212) 674-4894

e-mail:
rectory@stanislauschurch.com

Online Chapel

adoration

Biuletyn

biuletyn