Liturgia Słowa

Pray as you go

Polish| Website

English| Website 

Żywa Korona Maryi

03 Zywa Korona Maryi

Pope Francis' homilies

Homilie

Peregrynacja

posw obraz milos 

Galeria

oltarz glowny

Facebook

Różaniec Rodziców

Grupa modlitewna Różańca Rodziców zaprasza wszystkie osoby pragnące modlić się w intencji swoich dzieci. Nasze spotkania obywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godz. 12. Kontakt: Anita Połczyńska - Zadrożna anitazadrozna@yahoo.com

W NIEDZIELĘ 4 GRUDNIA MSZA ŚW. W INTENCJI DZIECI, ADORACJA, SPOTKANIE. W ŚRODĘ CZUWANIE MODLITEWNE!!!!

Kochani Rodzice,

W najbliższą NIEDZIELĘ, 4 GRUDNIA br. o godzinie 12. w południe, zostanie odprawiona Msza Święta w intencji naszych Najdroższych Dzieci. Po Mszy Św. - ADORACJA I MODLITWA RÓŻAŃCOWA.
Następnie spotkanie w sali Parafialnej przy kawie, herbatce i cieście (bardzo proszę o przyniesienie ciasta :-)).

W ubiegłą niedzielę rozpoczęliśmy Adwent, czyli radosny czas oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa.
Słowo Adwent pochodzi od łacińskiego adventus, które oznacza przyjście, przybycie. Okres Adwentu dzieli się na dwie części. Pierwsza (do 16 grudnia włącznie), to czas wyczekiwania paruzji, czyli powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Druga – to czas bezpośredniego przygotowania do Narodzenia Pańskiego, czyli wspominanego pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię.
Teksty liturgiczne Adwentu ukazują postacie Starego i Nowego Testamentu, przez których życie i działalność Bóg zapowiadał i przygotowywał świat na przyjście Jego Syna: Maryję, Jana Chrzciciela, Izajasza. Adwent to czas radosnego oczekiwania na spotkanie z Panem i przygotowania się do niego przez pokutę i oczyszczenie. Dlatego Kościół zachęca do udziału w rekolekcjach, przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.

W czasie całego Adwentu, poza niedzielami i uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP (8 grudnia), odprawiane są Roraty. Ta bardzo dawna tradycja jest nadal w Polsce kultywowana. Roraty to Msze ku czci Najświętszej Maryi Panny, odprawiane wczesnym rankiem (w naszej Parafii Św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Manhattanie o godz. 6 PM). Ich nazwa pochodzi od łacińskich słów pieśni często śpiewanej na ich początku – Rorate caeli desuper (Spuśćcie rosę, niebiosa). W czasie Rorat przy ołtarzu znajduje się dodatkowa, ozdobna świeca – symbolizuje ona obecność Maryi. Eucharystia rozpoczyna się przy zgaszonych światłach; zapalają się one dopiero podczas uroczystego hymnu „Chwała na wysokości Bogu”. Jest to jeden z nielicznych przypadków w roku liturgicznym, kiedy hymn ten śpiewa się każdego dnia (chociaż wyłącznie podczas Rorat).

W liturgii dominuje kolor fioletowy, oprócz III Niedzieli Adwentu, która jest nazywana Niedzielą Gaudete lub Niedzielą Różową. Wtedy wyjątkowo kapłan może włożyć szaty liturgiczne koloru różowego. Nazwa Gaudete pochodzi od łacińskiej antyfony na wejście  „Gaudete in Domino”, czyli „Radujcie się w Panu”. Teksty liturgii tej niedzieli przepełnione są radością z zapowiadanego przyjścia Chrystusa i z odkupienia, jakie przynosi.

Adwent jest okresem szczególnym w Kościele. Chociaż ma radosny charakter i nie nakazuje czynienia pokuty, to warto zatrzymać się pośród pędzącego świata i podjąć refleksję nad samym sobą oraz dokonać wewnętrznego porządku, aby godnie przyjąć Nowonarodzonego Chrystusa do swojego serca.

W najbliższą środę, 7 grudnia br., w wigilję Święta Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
zapraszamy na CZUWANIE MODLITEWNE W OBRONIE NIENARODZONYCH DZIECI.
Rozpoczniemy o godz. 5:30 PM  RÓŻAŃCEM ŚWIĘTYM
                                       6:00 PM  MSZA ŚWIĘTA
                             6:40 - 9:00 PM  CZUWANIE MODLITEWNE
Zakończenie     o godz. 9:00 PM  APELEM JASNOGÓRSKIM

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!!
Z Panem Bogiem,
APZ

Eucharystia

NIEDZIELA
8:00 am, 9:00 am (EN)
10:30 am, 12:00 pm

Poniedziałek 8 am, 6 pm  

Wtorek  8 am, 6 pm

Środa  8 am, 6 pm

Czwartek  8 am, 6 pm

Piątek  8 am, 6 pm

Sobota  8 am, 7 pm (EN)
8 pm (Msza Św. Odnowy w Duchu Św.)

Newsletter

Dopisz się, aby otrzymywać informacje o najnowszych wydarzeniach w parafii.

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne
w dni powszednie:
9 am - 12 pm i 1 pm - 5 pm,
a w środy: 9 am - 8 pm

Saint Stanislaus
Bishop and Martyr
Roman Catholic Church

Google-Maps-icon 101 E 7th Street
New York, NY 10009
Tel. (212) 475-4576
Fax: (212) 674-4894

e-mail:
rectory@stanislauschurch.com

Online Chapel

adoration

Biuletyn

biuletyn