Liturgia Słowa

Pray as you go

Polish| Website

English| Website 

Żywa Korona Maryi

03 Zywa Korona Maryi

Pope Francis' homilies

Homilie

Peregrynacja

posw obraz milos 

Galeria

oltarz glowny

Facebook

Różaniec Rodziców

Grupa modlitewna Różańca Rodziców zaprasza wszystkie osoby pragnące modlić się w intencji swoich dzieci. Nasze spotkania obywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godz. 12. Kontakt: Anita Połczyńska - Zadrożna anitazadrozna@yahoo.com

W NAJBLIŻSZY WEEKEND RAZEM Z POLSKA SZKOŁĄ ORGANIZUJEMY FLEA MARKET. POTRZEBNA POMOC!!!!

_Kochani Rodzice,
Z wielką radością informuję, że w NAJBLIŻSZY WEEKEND, w dniach 20 i 21 PAŹDZIERNIKA 2018 r., nasza Grupa Modlitewna Różańca Rodziców wraz z Polską Szkołą im. O. Augustyna Kordeckiego działającą przy naszej Parafii - wspólnie  organizuje FLEA MARKET!  Już po raz trzeci!!!!
Zwracam się do Państwa z ogromną prośbą  o donację ubrań (w dobrym stanie) przedmiotów użytku domowego, zabawek itp. ZWRACAM SIĘ RÓWNIEŻ Z PROŚBĄ O DONACJĘ CIAST LUB INNYCH WYPIEKÓW (najlepiej domowych).
UZGODNILIŚMY, ŻE PODZIELIMY SIĘ OBOWIĄZKAMI I POLSKA SZKOŁA ZAJMIE SIĘ UŁOŻENIEM I SPRZEDAŻĄ RZECZY W SOBOTĘ, NATOMIAST MY, RÓŻANIEC RODZICÓW, BĘDZIEMY SPRZEDAWAĆ W NIEDZIELĘ, A PO ZAKOŃCZENIU SPRZEDAŻY SPAKUJEMY RZECZY, KTÓRE POZOSTANĄ.
BARDZO PROSZĘ O WŁĄCZENIE W POMOC PRZY SPRZEDAŻY ORAZ POSKŁADANIU I SPAKOWANIU  RZECZY, KTÓRYCH NIE SPRZEDAMY (niedziela).
Państwa pomoc jest nam ogromnie potrzebna!!!!

SOBOTA 12 PM - 6 PM
NIEDZIELA 9 AM - 2 PM

Czytaj więcej...

DZISIAJ, W SOBOTĘ 13 PAŹDZIERNIKA O GODZ. 6 PM ZAPRASZAMY NA NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE!!!!

Matko Boża Fatimska, módl się za nami!Kochani Rodzice,
Już dzisiaj,sobotę, 13 października 2018 r., zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie!!!!
Tego dnia, wyjątkowo, nie będzie procesji z Figurą Matki Bożej na zewnątrz Kościoła, ale zapraszamy do wzięcia udziału we wspólnej modlitwie różańcowej przed Najświętszym Sakramentem i przed figurą Matki Bożej Fatimskiej.
Godzina Święta od 6 PM do 7 PM. Wszystkich gorąco zachęcamy!!!!
Po zakończeniu modlitwy kto tylko może niech zostanie na Mszy Świętej o godz. 7 PM.
To wyjątkowa okazja, gdyż sto lat temu właśnie 13 października w Fatimie miał miejsce cud tańczącego słońca.
Wiemy, że pierwszy w historii "taniec słońca" miał miejsce w Fatimie, w południe, 13 października 1917 r. Oglądało go ok. 40 tys. ludzi - wierzących i ciekawskich. Nie wszyscy widzieli to samo, jakby każdemu objawienie miało ukazać coś innego. Cud ten opisali liczni świadkowie.

13 października 1917 - szóste objawienie się Matki Bożej
 
13 października 1917. Wyszliśmy z domu bardzo wcześnie, bo liczyliśmy się z opóźnieniem w drodze. Ludzie przyszli masami. Deszcz padał ulewny. Moja matka w obawie, że jest to ostatni dzień mojego życia, z sercem rozdartym z powodu niepewności tego, co mogło się stać, chciała mi towarzyszyć. Na drodze sceny jak w poprzednim miesiącu, ale liczniejsze i bardziej wzruszające. Nawet błoto nie przeszkadzało tym ludziom, aby klękać w postawie pokornej i błagalnej.
Gdyśmy przybyli do Cova da Iria koło skalnego dębu, pod wpływem wewnętrznego natchnienia prosiłam ludzi o zamknięcie parasoli, aby móc odmówić różaniec. Niedługo potem zobaczyliśmy odblask światła, a następnie Naszą Panią nad dębem skalnym.
- „Czego Pani sobie ode mnie życzy?"
- „Chcę ci powiedzieć, żeby zbudowano tu na moją cześć kaplicę. Jestem Matką Boską Różańcową. Trzeba w dalszym ciągu codziennie odmawiać różaniec. Wojna się skończy i żołnierze powrócą wkrótce do domu".
- „Ja miałam Panią prosić o wiele rzeczy: czy zechciałaby Pani uzdrowić kilku chorych i nawrócić kilku grzeszników i wiele więcej".
- „Jednych tak, innych nie. Muszą się poprawić i niech proszą o przebaczenie swoich grzechów".

I ze smutnym wyrazem twarzy dodała:
- „Niech ludzie już dłużej nie obrażają Boga grzechami, już i tak został bardzo obrażony".

Czytaj więcej...

PILNE!!!! POGOTOWIE MODLITEWNE!!! PROŚBA O CUDOWNE UZDROWIENIE ROMANA

Kochani Rodzice,
Ogromna prośba o szturm modlitewny do Nieba w intencji Romana, o cud uzdrowienia.
Niechaj Matka Boża, Pośredniczka Wszelkich Łask otoczy Romana szczególna opieką i Swoim wstawiennictwem.
Z Panem Bogiem,
APZ

PIELGRZYMKA NA NOCNE CZUWANIE DO AMERYKAŃSKIEJ CZĘSTOCHOWY 27 PAŹDZIERNIKA, PROCESJA NA CMENTARZ

Amerykańska CzęstochowaKochani Rodzice,
Już wkrótce, w SOBOTĘ 27 października 2018 r., odbędzie się nasza  kolejna Pielgrzymka na Nocne Czuwanie do Amerykańskiej Częstochowy.
Autokar będzie czekał na Państwa przed Kościołem Św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Manhattanie.
Wyjazd w sobotę o godz.5 PM , powrót do Nowego Jorku w godzinach nocnych (ok.2 am). Do Nowego Jorku dotrzemy ok. 5 AM w niedzielę.
Koszt Pielgrzymki na Nocne Czuwanie: $40
Temat Czuwania Nocnego: " Na modlitwie jesteśmy napełnieni Duchem Świętym". Patronami Czuwania będą Bł. Ks Jerzy Popiełuszko oraz Św. Jan Neuman.

PLAN CZUWANIA NOCNEGO:
8:30 P.M. Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie
9:00 P.M. Modlitwa Apel Jasnogórski (POPROWADZI OJCIEC TADEUSZ)
Apel Jasnogórski jest modlitwą kierowaną do Matki Jezusa Chrystusa Maryi - w intencji Polski, Polonii i Kościoła. Modlitwę rozpoczyna Pieśń Maryjna („Bogarodzica”, „Maryjo Królowo Polski”), która wprowadza nas w ton rozważania. Zostaje odmówiona tajemnica Różańca. Nabożeństwo kończy się błogosławieństwem kapłańskim.

Czytaj więcej...

W NIEDZIELĘ MSZA ŚW. W INTENCJI DZIECI, MODLITWA NA RÓŻAŃCU PRZED MSZĄ ŚW. O GODZ. 11:30AM PO MSZY ŚW. MASZERUJEMY W PARADZIE PUŁASKIEGO

Kochani Rodzice,
Październik jest miesiącem różańcowym, ze świętem Matki Bożej Zwycięskiej 7 X. w rocznicę bitwy pod Lepanto. I z pamięcią o objawieniu Maryi w Fatimie, która sama nazwała siebie Matką Różańcową. Ona jest nam przewodniczką i wzorem podążania do Boga i życia z Bogiem. Dlatego my też chcemy się nazywać różańcowi. Jesteśmy wszyscy wspólnie różańcowymi rodzicami. To oznacza, że jak  Maryja z Józefem przyjmujemy nasz skarb  - dzieci, a ofiarując je Bogu, czynimy wszystko cokolwiek nam powie, aby objawiało się Królestwo Boże i abyśmy doświadczali radości Zmartwychwstania.  
W ramach rozważania i formacji duchowej, nawiązując do Miłości Boga i Kościoła chcemy dziękować za nadzieję dla każdego z nas, dla każdej rodziny i każdego dziecka wymodloną u Maryi Królowej Zwycięskiej, Różańcowej.
Maryjo, dziękujemy Ci za wszystkie łaski, za wstawiennictwo i wyproszone u Boga dobro jakie się pojawiło w naszych rodzinach. Maryjo, Zwycięska Królowo Różańcowa, wspieraj nas abyśmy potrafili zwyciężać naszą walkę ze złem, nasze rodzicielskie słabości i zaniedbania, rozproszenia i grzechy, których skutki dotykają dzieci. Daj nam oczy widzące drogę naprawiania tego co złe, abyśmy potrafili naprawiać najpierw swoje sumienia i tak się formować aby dla dzieci od nas płynęło tylko dobro.

Czytaj więcej...

Eucharystia

NIEDZIELA
8:00 am, 9:00 am (EN)
10:30 am, 12:00 pm

Poniedziałek 8 am, 6 pm  

Wtorek  8 am, 6 pm

Środa  8 am, 6 pm

Czwartek  8 am, 6 pm

Piątek  8 am, 6 pm

Sobota  8 am, 7 pm (EN)
8 pm (Msza Św. Odnowy w Duchu Św.)

Newsletter

Dopisz się, aby otrzymywać informacje o najnowszych wydarzeniach w parafii.

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne
w dni powszednie:
9 am - 12 pm i 1 pm - 5 pm,
a w środy: 9 am - 8 pm

Saint Stanislaus
Bishop and Martyr
Roman Catholic Church

Google-Maps-icon 101 E 7th Street
New York, NY 10009
Tel. (212) 475-4576
Fax: (212) 674-4894

e-mail:
rectory@stanislauschurch.com

Online Chapel

adoration

Biuletyn

biuletyn