Liturgia Słowa

Pray as you go

Polish| Website

English| Website 

Ważna Zmiana

Wazna zmiana

Pope Francis' homilies

Homilie

Peregrynacja

posw obraz milos 

Galeria

oltarz glowny

Facebook

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

 

Kalendarz parafialny

75 rocznica Parady Pułaskiego w Nowym Jorku.

Jak każdego roku, a w tym już po raz 75, przemaszerowała Piątą Aleją Parada Pułaskiego. Mimo niesprzyjającej pogody w paradzie wzięło udział kilkadziesiat tysiecy osób.

To szczególne wydarzenie rozpoczęło się od uroczystej Mszy Świętej o godzinie 12 pm, której przewodniczył proboszcz a zarazem tegoroczny Marszałek Manhattanu o. Tadeusz Lizińczyk. Obecna była również tegoroczna Miss Polonia Manhattan 2012 – Katarzyna Tyszka.

Po skończonej Mszy świętej autokarami udaliśmy się na miejsce, z którego nasza parafia miała wyruszyć. W paradzie uczestniczyło wielu parafian wraz z Szkołą Polską im. O. Augustyna Kordeckiego, grupami działającymi przy naszej parafii: Towarzystwem im. Jezus, Rodziną Różańcową, Wspólnotą „Lew Judy”, Polskim Klubem Dyskusyjnym. Nad oprawą muzyczną czuwał zespół „Effatha”

Po powrocie do parafii uczestnicy parady spotkali się przy wspólnym stole, dzieląc się radością tego dnia.

Dla naszej parafii był to szczególny czas bowiem to właśnie jesienią 1926 roku w parafii św. Stanisława Biskupa i męczennika podjęto pomysł zorganizowania polskich uroczystości. Wtedy to, w 150 rocznicęprzyjazdu Taduesza Kościuszki do Ameryki, zorganizowano pochód z udziałem 3 tysięcy Polaków, z kościoła św. Stanisława do City Hall Park. Dokonano wtedy symoblicznego posadzenia dwóch dębów – ku pamięci Kościuszki i Pułaskiego. Proboszczem w parafii św. Stanisława był wówczas ks. Feliks Ferdynand Burant (1893-1964), który był bardzo zaangażowany z działalność polonijną. Pochód stopniowo przekształcił w Paradę Pułaskiego, która od 1937 r. organizowana jest już każdego roku.

Eucharystia

NIEDZIELA
8:00 am, 9:00 am (EN)
10:30 am, 12:00 pm

Poniedziałek 8 am, 6 pm  

Wtorek  8 am, 6 pm

Środa  8 am, 6 pm

Czwartek  8 am, 6 pm

Piątek  8 am, 6 pm

Sobota  8 am, 7 pm (EN)
8 pm (Msza Św. Odnowy w Duchu Św.)

Newsletter

Dopisz się, aby otrzymywać informacje o najnowszych wydarzeniach w parafii.

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne
w dni powszednie:
9 am - 12 pm i 1 pm - 5 pm,
a w środy: 9 am - 8 pm

Saint Stanislaus
Bishop and Martyr
Roman Catholic Church

Google-Maps-icon 101 E 7th Street
New York, NY 10009
Tel. (212) 475-4576
      (347) 622-2088
Fax: (212) 674-4894

e-mail:
rectory@stanislauschurch.com

Online Chapel

adoration

Biuletyn

biuletyn